Proga Jesenice–Sežana
Legenda
Legenda železniških prog: Slovenija in obmejne regije
Current length & type of the line

129.8 km |
Single-track |
Non-electrified |

Completely single-track and non-electrified line.

Jesenice–Sežana [129.8 km]
100%
Upgrade proposal

Single-track |
Electrification |
Speeds up to 120km/h |
Multi level crossings |

To be agreed upon on the inter-regional level.

Jesenice–Sežana [124.4 km]
100%
Map: railway line by municipalities

Jesenice–Sežana [129.8 km]

Railway stations on the Bohinj railway line Jesenice–Tolmin–Nova Gorica–Sežana. Presented on the map by municipalities.

Table: railway stations/stops by municipalities & location

Title of the block

Railway stations and, stops of the line Ljubljana–Metlika–SB Croatia. Presented in the table by municipalities and location.

StationMunicipalityLatitudeLongitude
1Railway station:JeseniceJesenice46.43614153429338414.054818050367633
2Railway station:KočnaJesenice46.4238366747279214.078604148891976
3Railway station:VintgarJesenice46.4102271054215714.098775350760391
4Railway station:PodhomGorje46.3874382680814114.094252959483807
5Railway station:Bled JezeroBled46.368252754281814.082273307810631
6Railway station:Bohinjska BelaBled46.3384396657334814.060418754602061
7Railway station:NomenjBohinj46.28898194178085414.002547286991051
8Railway station:Bohinjska BistricaBohinj46.274256045580213.959170785937756
9Railway station:PodbrdoTolmin46.20926955674837413.967088684118664
10Railway station:HudajužnaTolmin46.1797709786330713.919785079965457
11Railway station:GrahovoTolmin46.15134914901895513.85691402625757
12Railway station:PodmelecTolmin46.1593830553344113.813837738032433
13Railway station:Most na SočiTolmin46.1463989059091313.759259942969923
14Railway station:AvčeKanal ob Soči46.1080380223576313.684437320716759
15Railway station:AnhovoKanal ob Soči46.0580299151434213.617178173060505
16Railway station:PlaveKanal ob Soči46.0462096248174113.589744567871096
17Railway station:ŠmaverNova Gorica45.9067481689438215.008633205425095
18Railway station:SolkanNova Gorica45.9726362047622313.646210437775595
19Railway station:Nova GoricaNova Gorica45.95513289153118613.635620899172276
20Railway station:Šempeter pri GoriciŠempeter-Vrtojba45.92822577806738613.646870281223716
21Railway station:Volčja DragaRenče-Vogrsko45.9058075171950913.675661224387785
22Railway station:OkroglicaRenče-Vogrsko45.8990806461256813.690199976183411
23Railway station:PrvačinaNova Gorica45.88749896224178613.722783073579311
24Railway station:DornberkNova Gorica45.8856767366539413.734282256884752
25Railway station:SteskeNova Gorica45.8759671500587813.757500631329592
26Railway station:BranikNova Gorica45.85588533101784513.784215450286867
27Railway station:ŠtanjelKomen45.81784971517913613.84826659583952
28Railway station:KoprivaSežana45.78486099308642613.831701278686525
29Railway station:DutovljeSežana45.76479867276527413.826166046281575
30Railway station:KrepljeSežana45.74213102073190413.827323604533028
31Railway station:SežanaSežana45.7039615042788213.863200866654124
Občine na progi koridorja

Ta železniška proga prečka
tri občine v Sloveniji, šest občin in štiri mesta v Istri na Hrvaškem

Železniška proga Divača–Hrpelje–Kozina–Buzet–Pulj prečka tri občine v Sloveniji: Divačo, Hrpelje-Kozino in Koper, šest občin Lupoglav, Cerovlje, Sveti Petar u Šumi, Žminj, Kanfanar in Svetvinčenat ter štiri mesta Buzet, Pazin, Vodnjan in Pulj v Istri na Hrvaškem.

Buzet Coat of Arms
Mesto Buzet

Mesto Buzet ima pet železniških postaj na svoji železniški progi do Pulja.

Lupoglav coat of arms
Občina Lupoglav

Občina Lupoglav ima na svoji železniški progi proti Pulju eno železniško postajo.

Cerovlje coat of arms
Občina Cerovlje

Občina Cerovlje ima na železniški progi proti Pulju tri železniške postaje.

Sveti Petar u Šumi coat of arms
Občin Sveti Petar u Šumi

Občina Sveti Petar u Šumi ima eno železniško postajo na železniški progi proti Pulju.

Žminj coat of arms
Občina Žminj

Občina Žminj ima na železniški progi proti Pulju dve železniški postaji.

Kanfanar coat of arms
Občina Kanfanar

Občina Kanfanar ima na svoji železniški progi proti Pulju eno železniško postajo.

Svetvinčenat coat of arms
Občina Svetvinčenat

Občina Svetvinčenat ima na železniški progi do Pulja pet železniških postaj.

Vodnjan coat of arms
Mesto Vodnjan

Mesto Vodnjan ima na svoji železniški progi do Pule tri železniške postaje.

Pula coat of arms
Mesto Pula

Mesto Pula ima dve železniški postaji na železniški progi iz Divače oz. Buzeta.

Pustite komentar

Minimum 4 characters